26 lipca 2022

„SOS Rodzinie” w Koszalinie i Biłgoraju – kontynuacja wsparcia od Fundacji Drzewo i Jutro

← Powrót do aktualności

Dzięki regularnym darowiznom od Fundacji Drzewo Jutro w ramach pomocy „SOS Rodzinie” w Koszalinie oraz Biłgoraju (PUR II) kolejne rodziny otrzymały indywidualne i całościowe wsparcie naszych specjalistów.

Całe rodziny – dzieci, młodzież i dorośli  – są objęci pomocą wychowawców, asystentów rodziny, psychologa, pracownika socjalnego. Nasi wychowawcy prowadzą z dziećmi i młodzieżą zajęcia edukacyjne i ogólnorozwojowe w świetlicy. Organizujemy dla najmłodszych wyjścia i wycieczki rozwijające ich wyobraźnie, poszerzające ich horyzonty.

Psychologowie SOS prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe z dziećmi i dorosłymi, w wyniku czego część dorosłych decyduje się na wielkie zmiany w swoim życiu znaczące dla całej rodziny. Często to podjęcie terapii czy znalezienie stałej pracy. Asystenci i pracownicy socjalni reagują na bieżące potrzeby i wyzwania – spotkania z rodzinami odbywają się w domach lub w naszych świetlicach SOS. Rodzice i opiekunowie biorą udział w warsztatach umiejętności wychowawczych, w wyjazdach rodzinnych. Kolejne rodziny po udziale w programie usamodzielniają się zapewniając bezpieczeństwo i warunki do rozwoju swoim dzieciom. Dzieci odzyskują zaufanie do dorosłych opiekunów.

Cieszymy się, że dzięki pomocy darczyńcy ta regularna pomoc realnie wspiera rodziców i dzieciaki, aby mogli pozostać razem!

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość