Piękny prezent od firmy NIVEA

To kolejna dostawa kosmetyków NIVEA dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Tym razem wsparcie trafiło do Wioski SOS w Karlinie, a także do rodzin z tamtejszego Programu Umacniania Rodziny.

Pod opieką Programu SOS Wiosek Dziecięcych w Karlinie jest w sumie 329 dzieci. Aż 264 dzieci to dzieci z rodzin znajdujących się Programie Umacniania Rodziny. Działanie Programu skierowane jest do rodzin zagrożonych rozpadem, znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, z którą nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie. Częstym problemem jest bezrobocie, niepełnosprawność i uzależnienia. Pracownicy Programu Umacniania Rodziny udzielają im regularnego wsparcia, pomagają zidentyfikować problemy i znaleźć rozwiązania. Wszystko po to, by dzieci nie musiały przeżywać dramatu, jakim jest rozdzielenie z rodziną biologiczną.

Praca z rodziną jest często pracą od podstaw, a jednym z ważnych obszarów jest edukacja zdrowotna i uświadomienie rodziców roli, jaką odgrywa higiena i pielęgnacja.

To niezwykle istotne, zwłaszcza w okresie letnim. Nasze rodziny są świadome jak ważny to temat  i starają się przestrzegać zasad higieny mimo trudnych warunków finansowych. Tu naprzeciw wychodzi NIVEA i przekazując darowiznę wspiera podopiecznych w kwestii pielęgnacji i dbania o wygląd. Częsty problem, którym jest brak funduszy na zakup kosmetyków, został rozwiązany. Dary przekazane przez firmę NIVEA to bardzo ważne i znaczące wsparcie. ­– mówi Michał Szwiec, koordynator Programu Umacniania Rodziny w Karlinie.

To już piąta dostawa kosmetyków od firmy NIVEA.

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail