NIVEA wspiera dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych

Kosmetyki to spora część budżetu rodzinnego. Tym bardziej dla rodzin wielodzietnych (5-8 dzieci) wydana kwota może być nawet dwa razy większa niż w przypadku rodziny czteroosobowej. Dlatego kolejna dostawa kosmetyków NIVEA trafiła do Programu SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku – zarówno do dzieci, objętych opieką zastępczą, jak też z rodzin, biorących udział w profilaktycznym Programie “SOS Rodzinie”.

– W każdej rodzinie SOS wychowuje się ok. 5 dzieci. Ponowna pomoc NIVEA jest więc dla nas ogromnym wsparciem. Maluchy potrzebują bowiem innych kosmetyków niż dzieci kilkuletnie, inne potrzeby mają z kolei nastolatkowie, a to generuje koszty. Ponadto, z naszego wsparcia korzystają także dzieci z rodzin biologicznych, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. – mówi Dariusz Krysiak, Dyrektor Programu SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

Ze względu na brak środków finansowych, zakup kosmetyków do pielęgnacji ciała często schodził na drugi plan. Duże znaczenie miał także brak środków finansowych na zakup kosmetyków. Wsparcie NIVEA Polska na pewno pozwoli uzupełnić te braki.

SOS Wioska Dziecięca to od 12 do 14 domów rodzinnych. W każdym z nich mieszka oddzielna rodzina. Składa się ona z mamy, taty i kilkorga przybranych dzieci, które bardzo często są ze sobą spokrewnione. Stowarzyszenie, poza Wioskami SOS, prowadzi także programy profilaktyczne „SOS Rodzinie”, skierowane do rodzin zagrożonych rozpadem. W ramach Programów dzieci otrzymują pomoc w nauce, wsparcie psychologiczne i medyczne. Z kolei rodziców nakłania się do aktywizacji zawodowej, podjęcia potrzebnych terapii, czy po prostu pokazuje, jak radzić sobie z codziennymi obowiązkami.

Praca z takimi rodzinami jest więc często pracą od podstaw, a jednym z ważnych obszarów jest edukacja zdrowotna i uświadomienie rodziców na temat roli, jaką odgrywa codzienna pielęgnacja ciała.

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail