13 grudnia 2021

„Nie dla wszystkich dzieci święta brzmią tak samo” – Katarzyna Zielińska, nowa ambasadorka SOS pomaga spełnić świąteczny cud

← Powrót do aktualności

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen rodzinnych spotkań, ciepłych słów, spokoju, miłości i wspólnego śpiewania kolęd. Jednak jak słyszymy od ekspertów Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce: „Nie dla wszystkich dzieci Święta brzmią tak samo”, by to zmienić potrzeba co najmniej dwóch świątecznych cudów: ludzi, którzy chcieliby zostać rodzicami SOS oraz wsparcia darczyńców – dlatego aktorka Katarzyna Zielińska postanowiła pomóc dzieciom jako nowa ambasadorka Stowarzyszenia.  

Cud w domu Mamy SOS Joli

Z okazji Świąt Katarzyna Zielińska została zaproszona do SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach i wspólnie z dziećmi piekła pierniki i ubierała choinkę. Przy tych zajęciach dobrze też poznała całą rodzinę.

Jola Olejarczyk, Mama SOS, ma pod opieką siódemkę dzieci. Jest bardzo aktywną osobą, uwielbia podróże. Jej najmłodszy podopieczny pięcioletni Natan, interesuje się samochodami i uwielbia budować z klocków, trzynastoletnia Julka, lubi czytać książki, a szesnastoletni Piotrek, gotować i przyrządzać przeróżne przysmaki dla całej rodziny. Szesnastoletni Norbert jak większość nastolatków w jego wieku interesuje się muzyką i grami komputerowymi, a osiemnastoletnia Angelika marzy o tym by  zostać wizażystką. Najstarsi, dorośli już podopieczni mamy Joli, to Adrian,  student I roku informatyki i Julka, studentka III roku biologii, zafascynowana światem genetyki, która czasem pracuje jako modelka.

Ogromnie się cieszę, że mogłam poznać i pobyć trochę z rodziną Mamy SOS Joli. Podziwiam tę kobietę, jest niezwykle mądra i daje dzieciakom to, co najcenniejsze, całe swoje serce i ciepły rodzinny dom. Jest po prostu moją bohaterką. A dzieciaki fantastyczne, uśmiechnięte, pewne siebie – Mówi Katarzyna Zielińska, Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – Dla mnie to jest świąteczny cud, wszyscy możemy pomóc go spełnić.  Zachęcam Państwa do wspierania Stowarzyszenia, żeby wszystkie dzieci miały piękne, rodzinne święta – dodaje.

To była wyjątkowa wizyta, zwłaszcza dla dzieci.

Katarzyna Zielińska dołączyła do grona ambasadorów SOS Wiosek Dziecięcych którymi są wokalistka Natalia Kukulska, aktorka Anna Dereszowska oraz podróżnik i dziennikarz Tomasz Michniewicz. Ambasadorki SOS często odwiedzały SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach czy Kraśniku, a Tomasz Michniewicz ze względu na pandemię łączył się z dziećmi zdalnie by porozmawiać np. o sytuacji w krajach afrykańskich. Dla dzieci zawsze to było niezwykłe przeżycie.

Bardzo się cieszę, że grono naszych ambasadorów się powiększa. Jestem pod ogromnym wrażeniem Kasi. Sposób, w jaki rozmawiała z dziećmi, jaką dobrą i ciepłą energię wprowadziła w naszym domu. To na pewno będzie niezapomniana i ważna wizyta dla dzieci. To ogromne wsparcie, które procentuje na przyszłość i niezwykle cenne, że mogą mieć takich przyjaciół.
 – mówi Jola Olejarczyk, Mama SOS

Katarzyna Zielińska jest przyjaciółką organizacji już od wielu lat.  Wraz z Tomaszem Kotem, Andrzejem Sewerynem, Anną Dereszowską oraz Sebastianem Stankiewiczem zagrała w spocie Świątecznym „Święta to czas (u)dawania”, wzięła udział w akcji internetowej „Złote myśli”, gdzie zachęcała do przekazania 1% podatku SOS Wioskom Dziecięcym, a ostatnio pomogła zebrać ogromną brakującą sumę na operację jednego z podopiecznych organizacji.  

Miałam to ogromne szczęście, że dorastałam w domu pełnym miłości, otoczona najbliższymi i to samo staram się zapewnić swoim dzieciom. Dlatego wiem, jakie to jest ważne i boli mnie to, że nie wszystkie dzieci mogą mieć swój kawałek nieba. Absolutnie każde dziecko powinno mieć prawo do szczęśliwego, bezpiecznego dzieciństwa” – Mówi ambasadorka SOS- ale by tak się stało potrzeba więcej takich osób jak Jola, oraz wsparcia darczyńców.

W SOS Wioskach Dziecięcych opuszczone i osierocone dzieci odnajdują dom i opiekę. Dzięki codziennej trosce Rodziców SOS i wsparciu specjalistów odzyskują poczucie bezpieczeństwa i radość z dzieciństwa. Wiele z nich to właśnie tam, ma okazję obchodzić pierwsze prawdziwe Święta.

By to było możliwe, oprócz troskliwej opieki niezbędna jest także pomoc darczyńców. Celem ruszającej właśnie kampanii jest zebranie środków na organizację Świąt Bożego Narodzenia dla opuszczonych i osieroconych dzieci i utrzymanie rodzin SOS w przyszłym roku.

W ramach akcji uruchomiona została również specjalna strona dziecisos.org, na której można przekazać świąteczną darowiznę dla opuszczonych i osieroconych dzieci. Wpłaty na piękne rodzinne święta dla podopiecznych Stowarzyszenia można dokonać również bezpośrednio na numer konta: 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683. Liczy się każda złotówka!
Ze względu ma trwający od lat kryzys rodzicielstwa zastępczego oraz obserwowaną przez ekspertów organizacji zwiększoną liczbę dzieci zgłaszanych do pieczy zastępczej,  Stowarzyszenie zachęca także osoby, które chciałyby zamieszkać w SOS Wiosce Dziecięcej i stworzyć rodzinę potrzebującym dzieciom do kontaktu: rodzice@sos-wd.org.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Anna Jakubowska Gołębiewska
Tel. komórkowy: +48 539 015 908
mail: anna.jakubowska-golebiewska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76 lub +22 460 92 46

Wyślij wiadomość