8 grudnia 2022

Natalia Kukulska i Miuosh wołają SOS!

← Powrót do aktualności

Natalia Kukulska, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, wieloletnia ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, oraz raper, kompozytor i producent muzyczny Miuosh połączyli swoje dwa światy, by po raz pierwszy stworzyć dobroczynny duet – piosenkę o sile i przebaczeniu, o nadziei i mocy, a także odwadze, która uskrzydla, by sięgać po swoje marzenia. „Korzenie i skrzydła” to wzruszający utwór na rzecz wszystkich potrzebujących dzieci. Oficjalna premiera piosenki odbyła się 8 grudnia podczas konferencji prasowej artystów i SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Akcja wspiera świąteczną zbiórkę Stowarzyszenia na rzecz opuszczonych i osieroconych dzieci.

„Usłysz, zobacz nasze SOS”

– Tekst piosenki chwyta za serca i szalenie nas wzrusza. To wołanie o pomoc, które jest bliskie naszemu sercu. Wołanie w imieniu wszystkich dzieci, które  potrzebują naszej miłości i wsparcia. – komentuje Aleksandra Granada, Dyrektorka Krajowa w SOS Wioskach Dziecięcych w Polsce. Jak dodaje – Piosenka ma ogromny ładunek nadziei i mocy. Myślę, że pomoże wielu dzieciom odzyskać wiarę w swoje możliwości i poczucie własnej wartości.  

Na scenie muzycznej to pierwsza taka współpraca między Natalią Kukulską a Miuoshem. – Od samego początku czuliśmy, że ma to być utwór, który zostanie z nami na długo. Coś ponadczasowego i niedosłownego. – mówi Natalia Kukulska. – Każde dziecko z SOS Wiosek Dziecięcych ma własną niepowtarzalną historię, własny trud, ale też marzenia. Korzenie i skrzydła są tego odzwierciedleniem. Z jednej strony pogodzeniem się z przeszłością, a z drugiej – odważnym patrzeniem w dorosłe życie. – komentuje Miuosh. – Myślę, że każdy z nas odnajdzie w tym utworze cząstkę siebie – dodaje.

Od 14 grudnia piosenka będzie dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. Całkowity dochód ze sprzedaży utworu zostanie przekazany na pomoc potrzebującym dzieciom znajdującym się pod opieką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

„Czuję moc która płynie stąd”
Czas świąt, to niestety dla wielu dzieci w Polsce wciąż okres awantur, strachu, samotności i przemocy. To również czas bolesnych wspomnień i skojarzeń, takich jak alkohol czy interwencje policji. W SOS Wioskach Dziecięcych opuszczone i osierocone dzieci odnajdują dom i opiekę. Dzięki codziennej trosce Rodziców SOS i wsparciu specjalistów odzyskują poczucie bezpieczeństwa i radość z dzieciństwa. Wiele z nich to właśnie tam ma okazję obchodzić pierwsze prawdziwe Święta– Będzie to dla nas wyjątkowy czas. To właśnie tu, w SOS Wioskach Dziecięcych, nasi podopieczni po raz pierwszy spędzą je wspólnie z dziećmi i rodzinami, które uciekły przed wojną w Ukrainie.Dla wielu dzieci będą to pierwsze święta z dala od domu, w obcym kraju, z dala od wszystkiego co do tej pory znały. – komentuje Aleksandra Granada.

„Usłysz o czym milczę”
W Polsce prawie 73 tys. dzieci jest nadal pozbawionych opieki rodzicielskiej – to miasto średniej wielkości.  Niemal co czwarte z nich przebywa w pieczy instytucjonalnej, czekając na rodzinny dom. Z obserwacji ekspertów Stowarzyszenia wynika również, że liczba polskich dzieci, zgłaszanych do pieczy zastępczej w trybie zabezpieczenia stale rośnie. –  W 2022 roku otrzymaliśmy prawie 450 zgłoszeń o przyjęcie dzieci.  Zazwyczaj towarzyszą temu ogromne emocje, czasami łzy i liczne prośby. Część zgłoszeń powtarzała się kilkakrotnie, co znaczy, że nie udaje się znaleźć wolnych miejsc w pieczy. W samym listopadzie poproszono nas o przyjęcie 50 dzieci w naszej SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju. W Kraśniku podobne zapytania napływają praktycznie co tydzień. – komentuje Aleksandra Sikorska, Doradca ds. rodzinnej opieki zastępczej w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce.

„Korzenie i skrzydła”

Oficjalny teledysk do piosenki „Korzenie i Skrzydła” dostępny jest na kanale YouTube SOS Wiosek Dziecięcych. Za przygotowanie koncepcji kreatywnej i produkcję klipu odpowiada Bosko Films w reżyserii Mateusza Znanieckiego.  Partnerami akcji są również agencja Tailor Made PR oraz Studio Bank w Warszawie, którzy wsparli organizację konferencji prasowej. Za relację filmową z wydarzenia odpowiada Maciej Margas oraz Aleksandra Łogusz z Poland On Air. Dystrybucją cyfrową piosenki zajęła się firma e-muzyka.

Do świątecznej pomocy można przyłączyć się przekazując darowiznę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia na nr konta 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683 lub na stronie www.dziecisos.org. Każda wpłata pomoże Stowarzyszeniu zorganizować rodzinne święta dla opuszczonych i osieroconych dzieci oraz zapewnić utrzymanie Rodzinom SOS w przyszłym roku.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Anna Choszcz-Sendrowska Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76, +22 460 92 46

Wyślij wiadomość