29 listopada 2022

Heimstaden wspiera Stowarzyszenie „SOS Wioski Dziecięce w Polsce”

← Powrót do aktualności

Heimstaden realizuje międzynarodowy program „Home for Home” przekazując darowiznę od każdego z zbudowanych przez siebie domów na wynajem i wspiera projekty SOS Wiosek Dziecięcych na całym świecie – od 2021 roku wspomaga również działania Stowarzyszenie w Polsce na rzecz rodzin w potrzebie.

Ponad dwieście dzieci i rodziców w Programach Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w Kraśniku, Biłgoraju, Lublinie i Ustroniu skorzystało już z pomocy dzięki darowiźnie Heimstaden.

Głównym celem Programu „SOS Rodzinie” jest kompleksowe wsparcie rodzin przeżywających kryzys. Interdyscyplinarne zespoły specjalistów SOS (pedagodzy, psychologowie, pracownicy socjalni, asystenci rodzin) pracują więc systemowo ze wszystkimi członkami rodziny, aby poprawić ich sytuację i stabilność. Wzmacniają wychowawcze i społeczne kompetencje rodziców i opiekunów. Pomagają im w kwestiach zdrowotnych, prawnych i socjalnych, mobilizują do powrotu na rynek pracy. Jednocześnie dzieci otrzymują wsparcie edukacyjne w świetlicach SOS i pomoc zdrowotną. Rozwijają swoje zainteresowania i wyjeżdżają na wycieczki, w efekcie czego lepiej radzą sobie w domu, w szkole i wśród rówieśników. Długoterminowo pomoc „SOS Rodzinie” wpływa na poprawę warunków do rozwoju dzieci i pozwala zażegnać ryzyko pozbawienia rodziców opieki.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Anna Choszcz-Sendrowska Tel. komórkowy: +48 600 942 306 mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Natalia Szulc Tel. komórkowy: +48 694 235 447 mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość