21 grudnia 2021

Maria Dębska dołączyła do grona ambasadorów Stowarzyszenia SOS Wiosek Dziecięcych

← Powrót do aktualności

„Ciociu przyjedziesz do nas jeszcze?” – to najczęstsze pytanie, które padało z ust dzieciaków z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Słowa były kierowane do aktorki Marii Dębskiej, nowej ambasadorki Stowarzyszenia, która skradła serca najmłodszych.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce prowadzi kampanię „Nie dla wszystkich dzieci święta brzmią tak samo”, w której apeluje o pomoc dla porzuconych i osieroconych dzieci,  a także o zgłoszenia osób, które chcą pracować jako rodzice zastępczy SOS. By głos organizacji był bardziej słyszalny, dołączają do niej nowi Ambasadorzy SOS, którzy pomagają spełnić świąteczny cud. Tuż przed świętami do grona znanych i lubianych, propagujących idee SOS dołączyła aktorka młodego pokolenia, starszym znana z pięknej roli Kaliny Jędrusik- Maria Dębska.

Z tej okazji ambasadorka SOS odwiedziła SOS Wioskę Dziecięca w Kraśniku. Spędziła trochę czasu z dziećmi w domu Mamy SOS Małgosi. Obejrzała również próbę generalną Jasełek, przygotowanych przez dzieci i zdradziła im kilka aktorskich sztuczek. Zwiedziła Centrum Specjalistyczne, gdzie szczególnie zachwyciła ją Sala Doświadczania Świata. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie w Programie „SOS Rodzinie”, gdzie specjalistki  powiedziały Marii o pracy z rodzinami zmagającymi się z kryzysem.

„Jest mi ogromnie miło, że dołączyłam do grona ambasadorów SOS Wiosek Dziecięcych. Jestem szczęśliwa, że będę mogła wspierać działania tego Stowarzyszenia, które podziwiam za ich wielką pracę i jeszcze większe serce. Żeby poznać i zrozumieć działanie Wiosek pojechałam do Kraśnika, gdzie wytłumaczono mi na czym polega życie tam, jak dzieci trafiają do Wiosek, jak wygląda ich wychowanie, kształcenie, praca terapeutyczna. Odwiedziłam Mamę SOS panią Małgosię i sześcioro dzieci które wychowuje: Oliwkę, Kacpra, Cypriana, Karolinkę, Darię i Kubę. Zjedliśmy pyszny obiad przygotowany przez Mamę, Ciocię i dzieci. Miałam szanse spędzić z tymi wspaniałymi dzieciakami trochę czasu, porozmawiać, obejrzeć ich pokoje i doświadczyć niesamowitego ciepła, które w tym domu wytworzyła przy pomocy Wioski pani Małgosia. Poszłam z dziećmi na próbę Jasełek, byli absolutnie wspaniali. Na koniec odwiedziłam Program „SOS Rodzinie”, gdzie rodziny w trudnej sytuacji, mogą uzyskać wsparcie. Spotkanie z dziećmi, ale też pracownikami Wioski SOS było dla mnie niezwykle wzruszające i dało mi sporo wiedzy, dzięki której będę mogła pełniej i intensywniej wspierać działanie Stowarzyszenia.” – Wspomina wizytę ambasadorka Maria Dębska

Maria Dębska dołączyła do grona ambasadorów SOS Wiosek Dziecięcych którymi są wokalistka Natalia Kukulska, aktorki Anna Dereszowska i Katarzyna Zielińska oraz podróżnik i dziennikarz Tomasz Michniewicz. Ambasadorki SOS często odwiedzały SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach czy Kraśniku, a Tomasz Michniewicz ze względu na pandemię łączył się z dziećmi zdalnie by porozmawiać np. o sytuacji w krajach afrykańskich. Dla dzieci zawsze to było niezwykłe przeżycie.
W SOS Wioskach Dziecięcych opuszczone i osierocone dzieci odnajdują dom i opiekę. Dzięki codziennej trosce Rodziców SOS i wsparciu specjalistów odzyskują poczucie bezpieczeństwa i radość z dzieciństwa. Wiele z nich to właśnie tam, ma okazję obchodzić pierwsze prawdziwe Święta.

By to było możliwe, oprócz troskliwej opieki niezbędna jest także pomoc darczyńców. Celem ruszającej właśnie kampanii jest zebranie środków na organizację Świąt Bożego Narodzenia dla opuszczonych i osieroconych dzieci i utrzymanie rodzin SOS w przyszłym roku.

W ramach akcji uruchomiona została również specjalna strona dziecisos.org, na której można przekazać świąteczną darowiznę dla opuszczonych i osieroconych dzieci. Wpłaty na piękne rodzinne święta dla podopiecznych Stowarzyszenia można dokonać również bezpośrednio na numer konta: 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683. Liczy się każda złotówka!
Ze względu ma trwający od lat kryzys rodzicielstwa zastępczego oraz obserwowaną przez ekspertów organizacji zwiększoną liczbę dzieci zgłaszanych do pieczy zastępczej,  Stowarzyszenie zachęca także osoby, które chciałyby  zamieszkać w SOS Wiosce Dziecięcej i stworzyć rodzinę potrzebującym dzieciom do kontaktu: rodzice@sos-wd.org.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Anna Jakubowska Gołębiewska
Tel. komórkowy: +48 539 015 908
mail: anna.jakubowska-golebiewska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76 lub +22 460 92 46

Wyślij wiadomość