Mama pilnie poszukiwana. SOS Wioski Dziecięce z nową kampanią rekrutacyjną

mother_wanted_KV_002

Mama nie musi być wysoka, nie musi mieć niebieskich oczu, ani czerwonej sukienki. Nie musi być idealna, bo my nie szukamy idealnej mamy – tak brzmi rysopis „mamy poszukiwanej” przedstawiony w nowej kampanii rekrutacyjnej Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W Polsce wciąż ponad 20 tys. opuszczonych i osieroconych dzieci szuka rodziców. Akcja „Szukamy mamy” ma na celu pomóc im ich odnaleźć – dotrzeć do nowych opiekunów SOS, którzy mogliby stworzyć dla nich prawdziwy dom.

Rodzicielstwo zastępcze w Polsce przeżywa obecnie kryzys, coraz trudniej znaleźć osoby, które są gotowe podjąć się wychowania dzieci pozbawionych opieki rodziny biologicznej. Często blokadę dla potencjalnych rodziców zastępczych, stanowi lęk związany z poczuciem własnych niedoskonałości, braku odpowiedniego przygotowania.

Poprzez kampanię rekrutacyjną „Szukamy Mamy” chcemy podkreślać, że lęk przed rodzicielstwem jest czymś zupełnie normalnym – jest on oznaką odpowiedzialności, dojrzałości, troski o innych. A przecież to są właśnie cechy dobrego opiekuna. Nie szukamy „rodziców idealnych”, ale osób które chcą otworzyć swoje serce by stworzyć dom dla opuszczonych maluchów. W Wioskach SOS robimy wszystko, aby ich w tym wesprzeć, zapewnić im odpowiednią pomoc – mówi Barbara Rajkowska, ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Wspomniana pomoc jest ważnym elementem pracy w Wioskach. Rodzice SOS otrzymują wsparcie psychologiczne, merytoryczne i organizacyjne. Można powiedzieć, że swojej pracy uczą się przez cały czas – zawód opiekuna zastępczego jest przecież zupełnie wyjątkowy. Jednak podopiecznym to nie przeszkadza. Jak zauważa Anna Dereszowska, ambasadorka SOS. – Żadne opuszczone dziecko nie pyta o dyplomy czy ukończone kursy. Dla nich najważniejsza jest troska i rodzinne ciepło, które otrzymują od Rodziców SOS. To jest ich jedyny warunek.

Ogólnopolska kampania „Szukamy mamy” rozpocznie się 16 maja i potrwa do końca roku. Założeniem akcji, obok dotarcia do nowych kandydatów, jest również podnoszenie świadomości na temat opieki zastępczej w Polsce.

Kreacja kampanii nawiązuje do ogłoszeń rysowanych przez dzieci – przedstawia „portret pamięciowy” mamy, tworząc jednocześnie niestandardowe ogłoszenie rekrutacyjne. Rysunki wykorzystane w reklamach stworzone zostały przez podopiecznych SOS. Kontynuacją pomysłu jest spot: „Szukamy mamy” , przedstawiający proces kręcenia „nieidealnej” reklamy przez grupę dzieci.

Koncepcję strategiczną i kreatywną kampanii przygotowała agencja VML Poland. Spot reklamowy w reżyserii Mikołaja Łebkowskiego zrealizowało studio Propeller Film.

Oprócz działań reklamowych w prasie i telewizji, w ramach akcji odbędą się wydarzenia specjalne, m.in.: odsłonięcie muralu „Mamy Poszukiwanej” na warszawskim Powiślu, wykonany przez Good Looking Studio oraz Ogólnopolski Dzień Szukania Mamy z udziałem ambasadorek Stowarzyszenia: Natalii Kukulskiej i Anny Dereszowskiej, który odbędzie się 5 czerwca 2016 roku.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce organizacja non-profit zapewniająca już od ponad 30 lat dom osieroconym i opuszczonym dzieciom oraz pomoc tym maluchom, które są zagrożone utratą opieki rodzicielskiej. W domach SOS wychowuje się w tej chwili ok. 450 dzieci.

Kampania „Szukamy Mamy” została objęta patronatem medialnym TVP2, PR1, Tygodnika Powszechnego oraz NaszeMiasto.pl

Parterem strategicznym akcji jest firma Kaufland.

 

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail