27 sierpnia 2015

Drużyna z Kraśnika obroniła tytuł mistrza

← Powrót do aktualności

Drużyna z Kraśnika obroniła tytuł mistrza na V Turnieju Piłki Nożnej SOS Wiosek Dziecięcych.

Dnia 26 sierpnia, w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się V Turniej Piłki Nożnej Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Do walki o puchar stanęło w tym roku aż sześć drużyn piłkarskich – reprezentanci SOS Wioski Dziecięcej z Siedlec, SOS Wioski Dziecięcej z Biłgoraja, SOS Wioski Dziecięcej z Karlina, Programu Umacniania Rodzin w Biłgoraju, Świetlicy „Jutrzenka” w Lublinie oraz gospodarze – drużyna SOS Wioski Dziecięcej z Kraśnika.

Tytuł mistrzowski obroniła drużyna gospodarzy z Kraśnika , drugie miejsce przypadło w udziale drużynie z Karlina, na trzecim stopniu podium stanęła drużyna FSP Biłgoraj. Tuż za „pudłem” znaleźli się młodzi piłkarze z Siedlec, piąte miejsce zajęła drużyna z Lublina, a szóste honorowe miejsce przypadło w tym roku Wiosce Dziecięcej z Biłgoraja. Królem strzelców z został Dawid Karczewski z Kraśnika. Do Kraśnika powędrował również tytuł dla najlepszego bramkarza, Bartka Szymankiewicza, który jako jedyny zachował czyste konto. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Arka Kołodzieja z FSP Biłgoraj, tytuł najlepszej zawodniczki przypadł w udziale Sandrze Dejnek z Wioski Dziecięcej z Biłgoraja. Najwszechstronniejszym zawodnikiem Turnieju został Eryk Cylipan z Karlina, a zawodnikiem fair-play Piotr Kaleniec z Lublina. Uśmiech stale gościł na twarzy Roberta Daszkiewicza z Siedlec – najradośniejszego zawodnika imprezy. By piłkarskie święto, a przede wszystkim okazja do spotkania się i rozmowy mogły trwać dłużej mecze rozgrywane były systemem każdy
z każdym. Zważywszy jednak na liczbę spotkań (rozegrano aż piętnaście meczy) czas gry wynosił 2×6 minut z minutową przerwą. Nad przestrzeganiem zasad gry i zasad fair play czuwali sędziowie główni p. Jerzy Leziak i p. Włodzimierz Bartoś.

Całą imprezę zakończyło uroczyste rozdanie nagród, które wręczali p. V-ce Prezes Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce Barbara Grasińska – Ciereszko oraz Dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku Dariusz Krysiak.