Bieg Po Lepszą Przyszłość

100 km biegu na trasie Siedlce-Warszawa to wyjątkowe wyzwanie sportowe, z którym 12 października zmierzył się jeden z podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – 19-letni Tomek Adamczyk. Podejmując tę niezwykłą próbę, Tomek chce zwrócić uwagę na trudności, jakie każdego dnia dnia muszą pokonywać dzieci z rodzin w kryzysie oraz te, które podobnie jak on wychowują się w opiece zastępczej.

Tomek trafił pod opiekę SOS Wiosek Dziecięcych, gdy miał 7 lat. Przez 10 lat wychowywał się w rodzinie SOS, a obecnie mieszka w prowadzonej przez Stowarzyszenie Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej w Siedlcach, gdzie kontynuuje proces usamodzielniania i z odwagą patrzy w przyszłość. Ukończył szkołę gastronomiczną, ale na tym nie poprzestaje. W tym roku podjął naukę w liceum zaocznym, po którym będzie mógł podejść do matury i rekrutacji na wymarzone studia sportowe na AWF. Bieganie od lat jest jego ogromną pasją i to właśnie z nim wiąże swoje plany.

Podobnie jak wiele dzieci, które trafiają pod opiekę Stowarzyszenia, Tomek musiał mierzyć się ciężarem trudnych doświadczeń i emocji, pokonując wiele barier w walce o lepsze jutro. Swoją historią udowadnia, że dzięki otrzymanemu wsparciu, a także własnej determinacji dziś nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. – W domu SOS było nas sześcioro, a ciocia Irena zawsze zachęcała każdego z nas, by dążyć do celu, by nigdy się nie poddawać. Dała mi dużo siły w walce o marzenia – wspomina Tomek. – Kilka lat temu w moim życiu pojawiło się bieganie i od tej pory nie mogę się zatrzymać! To mój sposób na życie – bieganie układa mi w głowie, wycisza, daje energię, motywuje do działania. Marzę, by w przyszłości zostać trenerem. Chcę uczyć dzieciaki tego, że warto podnosić sobie poprzeczkę, że można pokonać największe trudności, że warto walczyć o lepszą przyszłość.

Tomek rozpoczął swój samodzielny bieg na dystans 100 km spod budynku Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej w Siedlcach, a zakończył go w warszawskim Wilanowie, gdzie wspierał uczestników kolejnej sportowej inicjatywy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia – 2. Charytatywnego Biegu Rodzinnego „Czas Na Wzrok”, zorganizowanego przez Grupę Essilor.

Wyjątkowy bieg Tomka Adamczyka towarzyszy trwającej obecnie kampanii Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce „Problemy dorosłych obciążają codzienność dzieci”, której celem jest zebranie środków na zapewnienie opieki, specjalistycznego wsparcia i wyrównanie szans edukacyjnych podopiecznych SOS – dzieci opuszczonych i osieroconych, wychowujących się w SOS Wioskach Dziecięcych, a także maluchów z rodzin w trudnej sytuacji, objętych opieką programu „SOS Rodzinie”.

Kampania i prowadzona zbiórka środków potrwają do końca października. Do wspólnej pomocy można przyłączyć się przekazując darowiznę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia na nr konta
07 1240 6247 1111 0000 4975 0683 lub na stronie www.dziecisos.org.

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail