Anna Dereszowska laureatką Gwiazd Dobroczynności w kategorii społeczeństwo

Anna Dereszowska została laureatką Plebiscytu Gwiazd Dobroczynności w kategorii „Społeczeństwo”, za pomoc dzieciom w potrzebie, podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Anna Dereszowska została ambasadorką SOS już w 2015 roku.  Przez ponad 4 lata udało się wspólnie ze Stowarzyszeniem zrealizować wiele wspaniałych inicjatyw.  Ania nie udziela się tylko w mediach i kanałach Social Media, ale przede wszystkim angażuję się osobiście w działania Stowarzyszenia.

Dzięki Ani udało się nagłośnić m.in. kampanię „Szukamy Rodziców SOS” pod hasłem „Może to na Ciebie czekam”. Aktorka zaangażowała się również w kampanię „Lekcję życia odrabiam sam”. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na kwestię wykluczenia rówieśniczego w szkołach. W ramach tej kampanii Ania poprowadziła wyjątkową pokazową lekcję empatii #jestemzSOS. Wystąpiła w spocie świątecznym pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom święta”, w ramach tej samej kampanii wzięła udział w akcji ambientowej, gdzie odgrywała scenki w witrynie sklepowej w centrum miasta.

To tylko niektóre działania Ani, które zrealizowała na rzecz Stowarzyszenia. Jako ambasadorka utożsamia się z działalnością Stowarzyszenia również przez wzgląd na osobiste doświadczenia:

Zawsze staram się wybierać wyjątkowe organizacje, a SOS Wioski Dziecięce jest wyjątkowym Stowarzyszeniem. Schronienie, miłość i profesjonalną opiekę to właśnie gwarantują dzieciom. Wiem jak to jest dorastać bez mamy, dlatego jest to dla mnie bardzo ważne. Odwiedzam czasem rodziny w wioskach, mogę poznać, zobaczyć na własne oczy ile jest tam miłości i jak dzieci są zaopiekowane. Stowarzyszenie prowadzi również działalność w Programach Umacniania Rodzin „SOS Rodzinie”, gdzie pomaga dzieciom z rodzin zagrożonych rozpadem.”

“Cieszę się, że to wszystko co Ania robi dla naszych podopiecznych zostało nagrodzone tak piękną nagrodą jaką jest Gwiazda Dobroczynności. Bardzo jej gratuluję, dziękuję i mam nadzieję, że zawsze będzie dzieliła się z nami swoim czasem, dobrą energią i wielkim sercem”- powiedziała Barbara Rajkowska  dyrektor krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce po tym jak  ambasadorka SOS odebrała statuetkę.

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail