11 maja 2023

V Niebanalny Triathlon Młodzieżowyw Siedlcach już w tę sobotę!

← Powrót do aktualności

13 maja, w sobotę, odbędzie się piąta edycja Niebanalnego Triathlonu Młodzieżowego. Celem wydarzenia jest nie tylko promocja sportu i zdrowego trybu życia, ale również integracja podopiecznych i pracowników SOS Wiosek Dziecięcych z lokalną społecznością. Organizatorem wydarzenia od 2017 r. jest Młodzieżowa Wspólnota Mieszkaniowa SOS w Siedlcach.

– Jak sama nazwa wskazuje przygotowaliśmy uczestnikom niebanalną kombinację. Będą mieli do przebiegnięcia oraz przejechania rowerem po 5km. Zadania te będą przedzielone łamigłówkami. Ponadto, każda drużyna musi być mieszana i składać się z co najmniej trzech osób. – mówi Tomasz Wrzosek, Z-ca Dyrektora ds. Młodzieży w Programie SOS Wiosek Dziecięcych Siedlce. W programie znajdzie się również opcja mniej wymagającą, czyli bieg honorowy. Drużyna może składać się z dwóch osób. Zadaniem pierwszej jest pokonanie biegiem dystansu ok. 500m. Następnie wspólnie rozwiązują prostą zagadkę logiczną, a po prawidłowym wykonaniu zadania logicznego, drugi zawodnik z drużyny na rowerze pokonuje trasę, którą biegł pierwszy zawodnik.

Całość przygotowywana jest przez Młodzieżową Wspólnotę Mieszkaniową SOS, dla której sport jest szczególnie ważny. – W tym roku będziemy ponownie walczyć o miejsce na podium i oczywiście zamierzamy wygrać. – z uśmiechem mówi Robert Daszkiewicz, podopieczny SOS. – Trasa i pakiety startowe są już przez nas przygotowane, więc z niecierpliwością czekamy na sobotę. Ponadto, jak podkreśla Tomasz Wrzosek, wydarzenia takie jak Niebanalny Triathlon mają również bardzo ważną funkcję edukacyjną – Podejmowane aktywności sportowe uczą nie tylko wytrwałości w dążeniu do celu, ale również współdziałania w grupie oraz zdrowej rywalizacji.  Podczas naszego 20-letniego doświadczenia pracy z dziećmi i młodzieżą, m.in. to właśnie wspólne aktywności fizyczne były drogą dotarcia do naszych podopiecznych. Pomagały także zbudować bądź odbudować więzi oraz przywrócić zaufanie do dorosłych.

Niebanalny Triathlon Młodzieżowy to niejedyna inicjatywa sportowa Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej SOS w Siedlcach. Podopieczni Stowarzyszenia zorganizowali, m.in. rajd rowerowy, którego celem było odwiedzenie wszystkich SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce podczas, którego przejechali już ponad 1500 km.

Harmonogram wydarzenia

  • 10.00 – Rozpoczęcie rejestracji uczestników Triathlonu
  • 11.00 – Triathlon honorowy
  • 11.30 – Triathlon główny
  • 13.30 – Zakończenie Triathlonu
  • 14.00 – Wręczenie pucharów i nagród
  • 14.30 – Integracja uczestników
  • 15.30 – Zakończenie spotkania
Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Anna Choszcz-Sendrowska Tel. komórkowy: +48 600 942 306 mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Natalia Szulc Tel. komórkowy: +48 694 235 447 mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość