Pożegnanie i nowy początek

1 wrzesień, 2016

Wróć do listy

Zakończenie wakacji zawsze jest smutne. Żegnamy się ze swobodą i luzem jakie niesie kanikuła. Pięcioro wychowanków wyjeżdża do Lublina by podjąć naukę w szkołach średnich. Jest to dla nich doniosłe wydarzenie, które niesie wielkie zmiany w ich życiu. Przed nimi wiele decyzji i odpowiedzialność za każdą z nich. Życzymy im powodzenia!!!

20160809_110141    4

Społeczność Wioski SOS pożegnała koleżankę Lidzię, która po dwudziestu latach zakończyła karierę matki SOS. Samo pożegnanie było bardzo wzruszające i dawało do myślenia. Przez 20 lat Lidka oddała się całym sercem dzieciom, które miała pod opieką. Spod jej „skrzydeł” wyszło w świat 17- ro dzieci, a właściwie ukształtowanych młodych ludzi, gotowych do samodzielnego życia.  Ich twarze pokazywały jak wiele zawdzięczają swojej Mamie SOS, ile mają szacunku i uczuć do niej. Znamienne było stwierdzenie Lidki – „Kończąc tu pracę nie przestaję być matką, będę ją do końca moich dni”. Było to bardzo wzruszające. Wioska pożegnała jedną koleżankę, a z drugiej strony powitaliśmy nową Mamę SOS, Jolę. Życzymy jej wielu sukcesów i wytrwałości w tej trudnej i pięknej pracy.

3

9

I już wakacje za nami. Dzieci zasmucone z tego powodu, ale też ze zniecierpliwieniem czekają co przyniesie nowy rok szkolny. Dzieciom życzymy wytrwałości w nauce i wielu sukcesów, otwartych umysłów i dążenia do własnego rozwoju. Oby nadchodzący Rok Szkolny był udany dla nas wszystkich!!!

Wróć do listy