Dziękujemy, że wspierasz naszych podopiecznych.
Zawsze chętnie dzielimy się z naszymi darczyńcami sukcesami naszych dzieci, ich potrzebami i pasjami- wszystkim tym co może być ważne także dla Ciebie.
Zaznaczając obie zgody, będziesz otrzymywać od nas wiadomości o naszych działaniach, inicjatywach oraz ciekawych akcjach. W ten sposób przekonasz się, jak Twoja pomoc zmienia życie dzieci w potrzebie.
Dziękujemy, że wspierasz naszych podopiecznych.
Zawsze chętnie dzielimy się z naszymi darczyńcami sukcesami naszych dzieci, ich potrzebami i pasjami- wszystkim tym co może być ważne także dla Ciebie.
Zaznaczając obie zgody, będziesz otrzymywać od nas wiadomości o naszych działaniach, inicjatywach oraz ciekawych akcjach. W ten sposób przekonasz się, jak Twoja pomoc zmienia życie dzieci w potrzebie.
Głównym zadaniem Rodzica SOS jest stworzenie prawdziwego domu dla 4-6 dzieci. Rodzic SOS mieszka z dziećmi w jednym z domów jednorodzinnych, należących do osiedla, nazywanego Wioską Dziecięcą. Szanując przeszłość i korzenie dzieci uczy je samodzielności, dba o ich edukację, zdrowie i rozwój.
“Dzień w Rodzinie SOS niczym nie różni się od dnia w normalnej rodzinie. Wyzwaniem jest odbudowa zaufania dzieci do świata dorosłych”
Jadwiga, mama z SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju
Jak Mamy SOS dbają o własny komfort i odpoczynek? Czy tak angażująca praca pozwala na wykrojenie choć godziny odpoczynku dla siebie? Czy zastępcza matka wielodzietna ma prawo jechać na urlop bez dzieci? Na filmie usłyszysz, jak wygląda rzeczywistość Mam SOS. Czy udaje im się spotykać ze znajomymi, nawiązywać przyjaźnie, podróżować. Sprawdź, czy praca z misją pozwala nie zagubić siebie.
Jednym z najważniejszych problemów rodziców zastępczych w Polsce jest brak instytucjonalnego wsparcia. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce wie, jak trudne i obciążające psychicznie może być wychowanie dzieci, które przychodzą do pieczy zastępczej z traumami, problemami rozwojowymi czy brakiem zaufania do dorosłych, dlatego intensywnie wspiera Rodziców SOS.
Z filmu dowiesz się, o więziach, jakie powstają między dziećmi żyjącymi w jednej Rodzinie SOS. Usłyszysz, ile dzieci potrafią pomieścić w sercach. Co się dzieje, gdy już poczują się bezpiecznie. Ale też, że nie wszystko zawsze się udaje, a trud włożony w wychowanie i próba przekazania pozytywnych wzorców czasem procentują po latach.
Szukamy osób, które chciałyby stworzyć prawdziwy dom dla opuszczonych i osieroconych dzieci, podejmując pracę Rodzica SOS w SOS Wioskach Dziecięcych. Możesz zapewnić potrzebującym maluchom opiekę, rodzinne ciepło, poczucie bezpieczeństwa – dać im szansę na szczęśliwe dzieciństwo.
Napisz do nas na adres: rodzice@sos-wd.org lub zadzwoń.
Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!
Rodzicami SOS mogą zostać:
Wszyscy kandydaci przechodzą odpowiednie szkolenie praktyczne i teoretyczne oraz kurs PRIDE (lub inny zatwierdzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) dający uprawnienia do bycia rodzicem zastępczym lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka.
1. Przesyłasz do nas swoje CV na adres rodzice@sos-wd.org. Sprawdzamy, czy spełniasz podstawowe wymagania.
2. Zapraszamy Cię do naszego biura w Warszawie na rozmowę kwalifikacyjną. Bierzesz również udział w badaniach psychologicznych. Będą to co najmniej dwa spotkania. Sprawdzamy, czy masz odpowiednie predyspozycje, żeby podjąć się opieki nad dziećmi
3. Zapraszamy Cię na jednodniową wizytę do SOS Wioski Dziecięcej – rozmawiasz z dyrektorem Wioski, psychologiem, doświadczonymi rodzicami SOS. Poznajesz miejsce, w którym będziesz mogła/mógł stworzyć rodzinę dla dzieci. Rozmowa z innymi rodzicami SOS pomoże Ci odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania
4. Zapraszamy Cię na cały tydzień do jednej z naszych Wiosek Dziecięcych – pracujesz jako wolontariusz, poznajesz zadania rodzica SOS, masz również okazję do rozmów z doświadczonymi pracownikami SOS Wioski Dziecięcej. Sam/a poznajesz i dajesz się poznać
5. Wspólnie podejmujemy decyzję o kontynuacji Twoich przygotowań do roli rodzica SOS. Rozpoczynasz kurs przygotowawczy na rodzica zastępczego w miejscu Twojego zamieszkania.
6. Rozpoczynamy współpracę z Tobą w ramach trzymiesięcznego stażu. Przygotowujesz się do założenia własnej rodziny SOS, odbywasz nasze wewnętrzne szkolenia
7. Po wypełnieniu wszystkich poprzednich kroków wspólnie podejmujemy ostateczną decyzję, czy zostajesz Rodzicem SOS
Prosimy o przesyłanie składanie cv na adres e-mail: rodzice@sos-wd.org lub poprzez formularz ogłoszenia w zakładce PRACA.
W powiatach, w których działa Stowarzyszenie lub powiatach sąsiadujących, chcemy rozwijać pieczę rodzinną.
Szukamy Kandydatów na prowadzących rodzinne domy dziecka, którzy mogliby to robić w swoim domu/mieszkaniu i chcieliby korzystać z naszej pomocy specjalistycznej dla dzieci, pomocy w opiece i wychowaniu oraz utrzymaniu i prowadzeniu domu.
Zgłoś się przez kontakt rodzice@sos-wd.org
Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org
Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org
Aleksandra Rysiewska
Tel. komórkowy: +48 513 403 652
mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org
Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org
Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76
Wyślij wiadomość