Zawsze chętnie dzielimy się z naszymi darczyńcami sukcesami naszych dzieci, ich potrzebami i pasjami- wszystkim tym co może być ważne także dla Ciebie.
Zaznaczając obie zgody, będziesz otrzymywać od nas wiadomości o naszych działaniach, inicjatywach oraz ciekawych akcjach. W ten sposób przekonasz się, jak Twoja pomoc zmienia życie dzieci w potrzebie.
Dziękujemy, że wspierasz naszych podopiecznych.
Zawsze chętnie dzielimy się z naszymi darczyńcami sukcesami naszych dzieci, ich potrzebami i pasjami- wszystkim tym co może być ważne także dla Ciebie.
Zaznaczając obie zgody, będziesz otrzymywać od nas wiadomości o naszych działaniach, inicjatywach oraz ciekawych akcjach. W ten sposób przekonasz się, jak Twoja pomoc zmienia życie dzieci w potrzebie.
W grudniowym odcinku „Talku życia” Anna Choszcz-Sendrowska wraz z Łukaszem Nowickim zastanowią się, czym tak naprawdę jest pomoc – wyrazem altruizmu, egoizmu, a może tego i tego? Dziennikarz opowie także, czego nauczyła go trudna relacja z „kolorowym w szarych czasach” ojcem, jak wpłynęła na jego tacierzyństwo, a także co wyniósł ze swoich licznych podróży humanitarnych m.in. do Ugandy czy Etiopii.
Talk Życia
Czekając na tatę. Rozmowa z Łukaszem Nowickim, aktorem, dziennikarzem, podróżnikiem
Listopadowy „Talk życia” przedstawia historię utytułowanej wioślarki, która płynąc do tyłu, ciągle prze do przodu. W rozmowie z Anną Choszcz-Sendrowską opowiada ona o swoich sportowych początkach, nierównej walce z ciężarem wstydu oraz drodze do mistrzostwa i życia w zgodzie ze swoją tożsamością. Wioślarka-medalistka swoją historią, niesioną tzw. pozytywnym aktywizmem, pokazuje, że jeżeli ma się wokół siebie ludzi, którzy nas w pełni akceptują, można osiągnąć naprawdę wszystko.
Talk Życia
„W życiu każdego nastolatka powinien znaleźć się rozumiejący, zaufany dorosły” – rozmowa z Katarzyną Zillmann, wioślarką, wicemistrzynią olimpijską, mistrzynią świata i Europy, aktywistką
W rozmowie z Anną Choszcz-Sendrowską artystka opowiada swoją historię, która choć zawiera pewien happy end, nie zawsze była usłana różami – od dorastania w Opolu, przez pierwsze castingi, po zawodowy boom, kiedy jako świeżo upieczona żona, musiała łączyć pracę w telewizji i teatrze z opieką nad Hanią i Heniem. Aktorka opowie również o tym, jak wygląda jej życie teraz, niemal dwa lata po wielkim kryzysie, spowodowanym reakcją na jej emocjonalny wpis w social mediach – który był de facto krzykiem protestu wobec krzywdy dzieci.
Podcast zrealizowano w Studio PLAC
Talk Życia
„Ludzie nie wiedzą, dlaczego to powiedziałam” – rozmowa z Barbarą Kurdej-Szatan, aktorką, wokalistką, prezenterką
Do Namibii chciała polecieć, odkąd skończyła 16 lat. Marzenie ziściło się na studiach i od tamtej pory już poszło z górki – sam na sam w klatce z lampartem, badanie wielorybów na malutkiej wyspie, noce pod niebem pełnym gwiazd. Dziś chce dać tę samą szansę młodym nastolatkom m.in. z pieczy zastępczej i rodzin w kryzysie, organizując tygodniowe wyprawy do Namibii, które zmieniają życie.
W rozmowie z Anną Choszcz-Sendrowską Maria Geremek opowie Wam o swoich przygodach, kryzysach oraz tym, jak niewiele potrzeba, aby rozwinąć swoje skrzydła, spełniać marzenia i zmieniać świat!
Talk Życia
Jak dać sobie szansę na spełnienie marzeń? – rozmowa z Marią Geremek, lekarką weterynarii, podróżniczką, prezeską Fundacji Make a Change
Polakom bardzo trudno prosić o pomoc – nawet, gdy nie dajemy rady, za wszelką cenę próbujemy poradzić sobie sami. Jak temu zaradzić? Czy kryzys to powód do wstydu?
W rozmowie z Anną Choszcz-Sendrowską Łukasz Łagód, psycholog SOS Wiosek Dziecięcych tłumaczy i uspokaja: każda rodzina przechodzi przez trudności – należy tylko wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. W odcinku poznamy, które kryzysy należą do tych rozwojowych, jak nauczyć się rozmawiać w postpandemicznej erze natłoku informacji i fundamentalnych różnic międzypokoleniowych, a także… na który klocek najboleśniej jest nadepnąć.
Talk Życia
Każdy z nas jest dobrym rodzicem – jak go w sobie znaleźć? Rozmowa z Łukaszem Łagódem, psychologiem dzieci i młodzieży, nauczycielem akademickim
W rozmowie z Anną Choszcz-Sendrowską autorka książki „Jacy byli? Jacy jesteśmy?” zdejmuje z powstańców warszawskich romantyczny sztandar, pod którym kryje się twarz ojców, matek i dziadków z nieprzepracowaną traumą, próbujących żyć i prowadzić rodzinę z ciężkimi ranami w sercu. Rozpoczyna to ważną i mądrą rozmowę o kryzysach każdego pokolenia, kuciu zasobów z trudnych doświadczeń, rosnącej świadomości obyczajowo-selfcare’owej w III RP oraz o tym, jak być przy swoim dziecku, aby czuło się wspierane.
Talk Życia
Czy traumę można dziedziczyć? Rozmowa z Justyną Dżbik-Kluge, dziennikarką radiowo-telewizyjną, autorką książek
W rozmowie z Anną Choszcz-Sendrowską goście opowiadają o codziennych problemach mieszkańców Zimbabwe – miejscu, w którym dzieci sprzedają sznurówki przy drogach pełnych drogich samochodów. W tym pięknym kraju z wieloma problemami konieczna jest pomoc na wielu płaszczyznach, takich jak zapewnienie dzieciom dostępu do edukacji czy podarowanie finansowej „wędki” rodzinom w trudnej sytuacji. Goście podwójnego „Talku życia” tłumaczą, jak Stowarzyszenie pomaga Zimbabwe i jak każdy z nas może się przyczynić do sprawy, nawet najmniejszym kosztem.
Talk Życia
„Trudno zmienić sytuację w kraju, w którym dzieci nie mogą chodzić do szkoły” – rozmowa z dr Aleksandrą Granada, antropolożką, Dyrektorką Krajową SOS Wiosek Dziecięcych oraz Piotrem Łukawskim, Koordynatorem Projektów Międzynarodowych
W kolejnym odcinku „Talku życia” poznamy historię organizatora wypraw, dziennikarza, autora bestsellerów, ambasadora SOS zaangażowanego w projekty Stowarzyszenia w krajach afrykańskich. W rozmowie z Anną Choszcz-Sendrowską opowie nam o odpowiedzialności płynącej z zawodu reportera, jego drugim domu w Zimbabwe – kraju zmagającym się z wieloma trudnościami, a także dowiemy się, czy można pogodzić życie Indiany Jonesa z poczciwą polską rutyną.
Talk Życia
Jak nie być weekendowym tatą, gdy twoje życie to ciągła podróż? – rozmowa z Tomkiem Michniewiczem, podróżnikiem, ambasadorem SOS
Gościnią kolejnego odcinka „Talku życia” jest Daria Abramowicz – psycholożka sportu, odpowiedzialna za sukcesy (oraz wsparcie w porażkach) m.in. Igi Świątek. W rozmowie dowiemy się, co się dzieje w głowie młodych sportowców, czy aktywność fizyczna może przynosić więcej złego niż dobrego oraz jak rodzic powinien wspierać swoje dziecko w odkrywaniu swojego sportowego konika. Zdekonstruujemy również szkodliwy mit sportowca – tytana, a także poznamy kulisy pracy z pierwszą rakietą świata.
Rozmowę przeprowadziła Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
Talk Życia
„Jest zupełnie ludzkie, aby nie czuć się okej” – rozmowa z Darią Abramowicz, psycholożką sportu pracującą m.in. z Igą Świątek
W specjalnym odcinku „Talku życia” rozmowa z dziennikarskim małżeństwem, które pewnego dnia postanowiło zostawić za sobą całe dotychczasowe życie i przeprowadzić się do Wioski SOS, przyjmując pod swoją opiekę siódemkę dzieci. Od tamtej pory dają z siebie 200%, aby przywrócić im dzieciństwo, którego do tej pory nie doświadczyli. W rozmowie poznacie całą drogę przez życie rodzica zastępczego: od podjęcia decyzji, przez szkolenie, po intensywną, ale pełną satysfakcji i miłości codzienność, wraz z jej wzlotami i upadkami.
Talk Życia
„Nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi!” – rozmowa z Kasią i Tomaszem Wójciszynami, ex-dziennikarzami, obecnie Rodzicami SOS.
/
RSS Feed
Share
Link
Embed
POZNAJ NASZYCH FUNDRAISERÓW
możemy zapukać do Twoich drzwi lub możesz nas spotkać na ulicy
zachęcamy do dołączenia do Klubu SOS i tym samym regularnej
pomocy potrzebującym dzieciom
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.