30 sierpnia 2017

Nowy mistrz Turnieju Piłki Nożnej SOS Wiosek Dziecięcych

← Powrót do aktualności

To już VII Turniej Piłki Nożnej Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Jak co roku 6 drużyn rywalizowało o Puchar Dyrektora Krajowego. Kto zajął zaszczytne pierwsze miejsce.

Turniej odbył się 28 sierpnia w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku. Do walki o puchar dyrektora krajowego stanęło w tym roku sześć drużyn piłkarskich – reprezentanci SOS Wioski Dziecięcej z Siedlec, SOS Wioski Dziecięcej z Biłgoraja, SOS Wioski Dziecięcej z Karlina,  Placówki Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” z Lublina, Placówki Wsparcia Dziennego „Skrzydła” z Biłgoraja oraz gospodarze – drużyna  SOS Wioski Dziecięcej z Kraśnika. Każda z drużyn zaprezentowała się od najlepszej strony, toteż rywalizacja o puchar do samego końca była niezwykle zacięta. Żaden z graczy sobie nie folgował, dzięki czemu młodzi piłkarze zafundowali kibicom piękne widowisko.

Po zaciętej walce tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna z Karlina. Drugie miejsce w turnieju przypadło gospodarzom, trzecie zaś drużynie z Biłgoraja. Tuż za podium znaleźli się młodzi piłkarze z PWD „Skrzydła”. Piąte miejsce zajęła drużyna z Siedlec, a szóste honorowe miejsce przypadło w tym roku PWD „Jutrzenka”.

Podczas Turnieju odbywa się także rywalizacja o 6 nagród specjalnych. Królem strzelców został Dawid Kowalczyk. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Michał Hucał, który nie przepuścił ani jednej bramki. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Jana Pałkę, natomiast najwszechstronniejszym zawodnikiem Dominika Szymańskiego. Zawodnikiem fair-play został Patryk Kurzyna, natomiast tytuł najradośniejszego zawodnika imprezy przypadł Dawidowi Wolaninowi, któremu uśmiech gościł na twarzy przez cały czas.

Na zakończenie imprezy nastąpiło uroczyste rozdanie pucharów, medali i nagród. Partnerem imprezy był Kaufland, a nagrodę
w postaci koszulki podarował Michał Pazdan, Ambasador SOS.