6 kwietnia 2021

„Niech pomaganie wejdzie Ci w nawyk” Akcja specjalna na rzecz dzieci i rodzin

← Powrót do aktualności

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce  we współpracy z TechMedFit Solutions Sp. z o. o. ruszyło z akcją specjalną, której partnerem jest Stowarzyszenie Dr. Max Zdrowie. Celem akcji jest pozyskanie kwoty 30 000 zł na dofinansowanie Centrum Specjalistycznego SOS w Kraśniku dla dzieci  i rodzin mogących uzyskać tam kompleksowe wsparcie psychologiczne, terapeutyczne i logopedyczne.

Mechanizm Akcji Specjalnej „Niech pomaganie wejdzie ci w nawyk” jest bardzo prosty. Każdy z uczestników akcji będzie miał do przejścia 50 000 kroków. Po tym dystansie aplikacja nagrodzi uczestnika w postaci symbolicznych 10 PLN, które przekazane będą na misję SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Łączną kwotę zebranych w ten sposób środków przekaże po zakończeniu akcji Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie.

Uczestnicy akcji specjalnej będą mogli wesprzeć cel charytatywny poprzez rejestrację swojej aktywności fizycznej w aplikacji mobilnej Victor. Victor to aplikacja, która jest osobistym doradcą dla osób chcących w systematyczny sposób poprawiać swój ogólny stan zdrowia. Victor łączy wiedzę z zakresu medycyny, fizjologii i psychologii z nowymi technologiami, aby dokonać realnej zmiany ludzkich zachowań. Aplikacja służy do liczenia kroków, nagradza za ruch i edukuje użytkownika co do pozytywnych nawyków zdrowotnych.

Aby dołączyć do akcji specjalnej wystarczy wejść na stronę:
#ZdrowiNaMAXa
#PomagajmyNaMAXa

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Centrum Specjalistycznym SOS w Kraśniku i SOS Wioskach Dziecięcych wejdź na naszą stronę.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od ponad 37 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców oraz tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie ma pod opieką 1505 potrzebujących dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach i terytoriach świata.

Stowarzyszenie prowadzi cztery SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Równolegle do opieki zastępczej rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia.

SOS Wioski Dziecięce w Polsce pomagają również dzieciom w Zimbabwe i Kamerunie. Do głównych działań należą, m.in.: budowa studni oraz sanitariatów, promocja higieny (HIV/AIDS, COVID-19), program dożywiania, edukacja, wsparcie działalności gospodarczej rodzin i społeczności czy promocja praw kobiet. Z pomocy Stowarzyszenia na terenie Zimbabwe i Kamerunu skorzystało już 5000 rodzin.

Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie powstało po to, aby wspierać budowę zdrowego społeczeństwa. Prowadzi projekty z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Kładzie duży nacisk na rozwój ochrony zdrowia. Dba o zrównoważony rozwój, przyłącza się do akcji mających na celu ochronę środowiska i wsparcie tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Więcej informacji ma stronie.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Anna Jakubowska Gołębiewska
Tel. komórkowy: +48 539 015 908
mail: anna.jakubowska-golebiewska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76 lub +22 460 92 46

Wyślij wiadomość