Kolejne szkolenie w ramach projektu „Zdrowie jest dla każdego”

Kolejne, już drugie w tym roku, szkolenie prowadzone w ramach projektu „Zdrowie jest dla każdego”, za nami. Tym razem pracownicy SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie spotkali się z położną i przedstawicielami firmy Johnson&Johnson, która finansuje projekt.

W pierwszej części szkolenia pracownicy firmy Johnson&Johnson opowiedzieli o tym, jak ważne jest dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Warsztaty składały się z części merytorycznej i praktycznej. Podczas części praktycznej uczestnicy mogli przetestować kosmetyki firmy Johnson&Johnson, zbadać nawilżenie swojej skóry , ph oraz  poznać znaczenie zapachu w kosmetyce. Drugą część szkolenia prowadziła Katarzyna Wyszkowska, położna i Certyfikowany Doradca Laktacyjny z 22- letnim doświadczeniem, która w 2017 roku zdobyła tytuł “Najpopularniejsza Położna ” w Plebiscycie ” Hipokrates “.

Pracownicy Programu SOS Wioski Dziecięce w Karlinie mogli skorzystać z ogromnej wiedzy, którą posiada prowadząca. Podczas zajęć dowiedzieli się nie tylko o tym, na czym dokładnie polega rola położnej i w jaki sposób może pomóc podczas porodu, ale także jak kobieta może przygotować się do tak ważnego momentu w jej życiu i jakie prawa, jako pacjentce jej przysługują. Nie zabrakło także informacji o okresie połogu oraz środkach ostrożności, które należy w tym czasie stosować.

W szkoleniu wzięło udział 26 osób.

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail