Logo

Cykl trzech e-booków SOS dla Rodziców i opiekunów nastolatków

Wychowywanie dorastającego dziecka to trudny proces. Możesz czuć się zagubiony.

By wspomóc rodziców i opiekunów na tej niełatwej drodze, postanowiliśmy przygotować wraz z naszymi psychologami, pedagogami serię publikacji dla osób poszukujących skutecznych i mądrych rozwiązań.

Pobierz wszystkie e-booki.

pobierz
ebook
zdjęcie

E-BOOK #1

Wzmacnianie więzi z nastolatkiem

Rodzice nastolatków często mogą uważać, że koledzy dziecka stają się ważniejsi od nich, podczas gdy oni sami tracą wpływ na swoje dziecko. Jednak to, że nastolatek spędza coraz więcej czasu z rówieśnikami, a mniej z mamą i tatą, wcale nie oznacza, że więź z rodzicami traci na znaczeniu. Rodzice nadal odgrywają kluczową rolę we wpływaniu na rozwój swojego dziecka. Pobranie e-booka jest darmowe, więc warto z niego skorzystać, aby zdobyć nowe spojrzenie na relacje rodzinne i dowiedzieć się, jak można je poprawić.

zdjęcie

E-BOOK #2

Problemy rozwojowe u nastolatków

Nastoletni okres to czas wielu zmian i wyzwań, które mogą wpłynąć na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy młodych ludzi. W tym czasie pojawiają się nowe sytuacje, a także problemy, z którymi nie zawsze umieją sobie poradzić. Nasz e-book to wartościowy przewodnik dla rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w tym ważnym okresie życia. Znajdziesz w nim cenne wskazówki na temat radzenia sobie z problemami rozwojowymi u nastolatków, takimi jak niskie poczucie własnej wartości, trudności z nawiązywaniem relacji, czy problemy emocjonalne. 

zdjęcie

E-BOOK #3

Nie radzę sobie jako rodzic...

Wypalenie rodzicielskie
Rodzicem jest się każdego dnia, całą dobę. To może zmęczyć każdego, nieraz mocno zmęczyć! Przeważnie radość z bliskości z dzieckiem i satysfakcja z towarzyszenia mu w codziennym rozwoju rekompensują trudy rodzicielstwa i dają siły na kolejny dzień. Niektórzy rodzice zastanawiają się jednak: „Czy wszyscy są tak samo wyczerpani jak ja? A może to ze mną jest coś nie tak? Radzę sobie coraz gorzej… może jestem złym rodzicem? Czy w ogóle można coś na to poradzić?”

autor

Aleksandra Sikorska

Autorka e-booka „Wzmacnianie więzi z nastolatkiem”, doradczyni programowa w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Absolwentka psychologii. Trenerka PRIDE – programu szkoleniowego dla kandydatów na rodziców zastępczych i adopcyjnych. Jest ekspertem w obszarze pieczy zastępczej, prowadząc działania doradcze, rozwojowe i szkoleniowe, a także koordynuje współpracę z SOS Ukraina na rzecz dzieci z ukraińskiej pieczy zastępczej, które mieszkają w programach SOS w Polsce. Od wielu lat prowadzi szkolenia i wspiera opiekunów zastępczych w zakresie budowania więzi z dziećmi po doświadczeniach traumatycznych, rozwoju umiejętności opiekuńczo-wychowawczych i dbania o siebie.

autor

Łukasz Łagód

Autor e-booka „Problemy rozwojowe u nastolatków”. Psycholog, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracuje w Stowarzyszeniu „SOS Wioski Dziecięce w Polsce” od 2015 roku.  Jest doradcą programowym wspierającym działania Programów Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie”, facylitator metody Team Up (ruchowa metoda pracy z uchodźcami w wieku 6-17 lat), prowadzi zajęcia akademickie z zakresu psychologii rozwoju i wychowania, wcześniej związany z UMCS w Lublinie. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, kocha podróże i grę na gitarze.

opinia
cytat

E-book o budowaniu więzi z nastolatkiem to dla mnie nieocenione źródło wiedzy, które pozwoliło mi lepiej zrozumieć mojego syna i poprawić jakość naszej relacji. Dzięki treściom w e-booku, nauczyłam się, jak słuchać mojego dziecka, jak wyrażać swoje potrzeby oraz jak radzić sobie z konfliktami. Polecam wszystkim rodzicom, którzy szukają wsparcia w trudnej roli rodzica nastolatka.
– Ania, matka 15-letniego Igora

opinia
cytat

Jako rodzic dwójki nastolatków, szukałem porad dotyczących budowania silnej relacji z moimi dziećmi w trudnym okresie dorastania. E-book przygotowany przez SOS Wioski Dziecięce okazał się być bardzo pomocny i pozwolił mi lepiej zrozumieć moje dzieci oraz ich potrzeby. Polecam każdemu, kto szuka praktycznych porad i wsparcia w tej trudnej roli rodzica.
Tomek, ojciec 12- letniej Oli i 16-letniej Tośki

Pobierz E-BOOK