Czekając na rodziców

Nowa odsłona kampanii rekrutacyjnej SOS Wiosek Dziecięcych

Trwa kolejna edycja kampanii Szukamy Rodziców SOS, tym razem pod hasłem „Może to na Ciebie czekam”. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce szuka 10 nowych kandydatów.

Hasło nowej odsłony naszej kampanii doskonale oddaje realną sytuację. Przede wszystkim wciąż są tysiące dzieci, które czekają w instytucjonalnych formach opieki zastępczej. Z drugiej strony – Rodzicem SOS może być prawie każdy, może własnie Ty? – mówi Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Prawie każdy, bo oczywiście trzeba spełnić kilka wymogów. Potrzebne jest wykształcenie minimum średnie, wiek pozwalający na wychowanie minimum jednego pokolenia, ogólny dobry stan psychofizyczny oraz, co najważniejsze, cierpliwość i chęć pomocy potrzebującym dzieciom.

Obecnie pod opieką Stowarzyszenia jest ponad 1400 dzieci, z czego prawie 400 to dzieci, które nie mogły wychowywać się w rodzinach pochodzenia. Skrzywdzone, opuszczone, tu odnajdują swoje miejsce na ziemi i poczucie bezpieczeństwa.  W Wioskach SOS jest aż 10 wolnych domów, co oznacza, że nawet 60 dzieci mogłoby już wychowywać się we właściwych warunkach. Niestety, do pełnego domu brakuje Rodziców SOS.

Rodzicielstwo zastępcze w Polsce przeżywa kryzys. Coraz mniej jest chętnych, coraz trudniej jest znaleźć odpowiednich kandydatów. Być może malejąca liczba zgłoszeń wynika z lęku przed ogromną odpowiedzialnością, jaka wiąże się z opieką nad opuszczonymi dziećmi.

Rodzice SOS nigdy nie są sami ze swoją ciężką pracą. W Wiosce SOS mają do dyspozycji psychologa i pedagoga, którzy są tam po to, by pracować z podopiecznymi, zapewniamy też wsparcie dla Rodziców. Wiemy, że taka forma pomagania jest bardzo wymagająca, dlatego robimy wszystko, by jak najlepiej przygotować naszych Rodziców SOS do tej roli. – mówi Barbara Rajkowska.

Kolejna odsłona kamapnii prowadzona jest pod hasłem „Może to na Ciebie czekam”,
a ilustruje ją grafika wykonana przez Andrzeja Tylkowskiego, znanego wrocławskiego rysownika, który wraz ze swoją firmą Ilustris od lat wspiera projekty SOS Wiosek Dziecięcych.

W tym roku można również  symbolicznie przyłączyć się do akcji poszukiwania Rodziców SOS, poprzez zakup wyjątkowych toreb z grafiką i hasłem kampanii. Projekt jest efektem współpracy z firmą Kaufland Polska – partnerem strategicznym kampanii rekrutacyjnej. Bawełniane torby dostępne będą w 3 wersjach kolorystycznych we wszystkich sklepach sieci Kaufland Polska, w cenie 4.99 zł/szt. już od 1 czerwca. Część dochodu ze sprzedaży toreb przeznaczona będzie na wsparcie rodzin w SOS Wioskach Dziecięcych.

Już 3 lata jesteśmy Partnerem Strategicznym Stowarzyszenia, a kampanię rekrutacyjną wspieramy, od kiedy tylko powstała, czyli od 2016 roku. Wiemy, jak ogromne są potrzeby, jak wiele jest dzieci, które czekają na kogoś, kto stworzy dla nich dom. Właśnie dlatego czujemy potrzebę informowania o prowadzonej rekrutacji na wielu kanałach. Torby na zakupy są popularnym produktem i liczymy, że dzięki tej akcji uda nam się nie tylko zebrać dodatkowe środki dla Stowarzyszenia. Liczymy, że w ten sposób znajdziemy nowych Rodziców SOS. – mówi Małgorzata Wójcik-Koczur z Kaufland Polska.

 Kampania objęta jest patronatem medialnym PR1 oraz TVP2, a partnerem strategicznym kampanii jest Kaufland Polska.

To kolejna odsłona uruchomionej w 2016 r. kampanii rekrutacyjnej. Dzięki jej poprzednim edycjom znaleziono Rodziców SOS dla 6 kolejnych rodzin w SOS Wioskach Dziecięcych.

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail