19 maja 2023

Bajkowa parada praw dziecka już 1 czerwca w Biłgoraju!

← Powrót do aktualności

„Moje prawa – ważna sprawa”

Takie hasło będzie przyświecać tegorocznej paradzie, której celem jest zwrócenie uwagi na prawa dzieci oraz rolę dorosłych w dbaniu i szanowaniu tych praw. Jak podkreśla Marian Łosiewicz, Dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj Są nimi nie tylko prawo do życia czy prawo do wychowywania w rodzinie. Jest to również prawo do tożsamości, do rozwoju czy też informacji i wyrażania własnych poglądów. Nie zapominajmy, że dziecko ma również prawo, m.in. do godnych warunków życia, ale też do opieki zdrowotnej oraz prawo do odpoczynku.

W trakcie wydarzenia, SOS Wioski Dziecięce, pragną podkreślić również rolę rodzicielstwa zastępczego.Niestety wciąż brakuje kandydatów, którzy mogliby utworzyć nowe rodzinne formy pieczy zastępczej dla dzieci osieroconych i porzuconych. Nieustannie szukamy osób, które stworzą stabilne i bezpieczne miejsce dla dzieci, w którym będą mogły zdrowieć i wzrastać, rozwijać się pomimo wyzwań rozwojowych, zaniedbań zdrowotnych, czy edukacyjnych. ­– mówi Jadwiga Król, Mama SOS w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce i jak dodaje – Potrzeby są wciąż ogromne. W samym 2022 roku otrzymaliśmy ponad 700 zapytań o możliwość przyjęcia dzieci do opieki zastępczej. Jednak ze względu na brak kandydatów na zastępczych Rodziców SOS, mogliśmy przyjąć tylko 75 dzieci.

Osoby zainteresowane pracą Rodzica SOS lub prowadzących Rodzinne Domy Dziecka są proszone o przesłanie CV na adres e-mail: rodzice@sos-wd.org lub poprzez formularz na stronie wioskisos.org

Święto dzieci

Wielkie świętowanie dzieci rozpocznie się o godz. 14:00 na terenie SOS Wioski Dziecięcej przy ul. Zielonej 132. – Całość rozpocznie się paradą postaci z bajek, do której każdy może dołączyć, wcielając się w ulubionego bohatera lub bohaterkę. W trakcie parady będziemy również nieść transparenty i tabliczki o prawach dziecka,  a pracownicy i podopieczni SOS Wiosek Dziecięcych wystawią teatralno-muzyczne przedstawienia. Będzie więc wesoło i kolorowo, a dzieci nie mogą się już doczekać. – opowiada Marta Kimak, Koordynatorka Programu Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” Biłgoraj I.

Nie zabraknie także dmuchanych zamków, malowania uśmiechniętych buziek dzieci oraz konkursów. Odbędą się również animacje, oraz atrakcje takie jak pokaz udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z alpakami oraz możliwość zwiedzania wozu strażackiego. 

Harmonogram wydarzenia

  • 14:00-15:00 parada postaci z bajek z transparentami o prawach dziecka, rozstrzygniecie konkursu plastycznego o prawach dziecka oraz występy muzyczno-teatralne,  a także Przyznanie XXV Dyplomu Przyjaciel Dzieci
  • 15.00 –  dmuchańce, bańki mydlane, wata cukrowa
  • 15.30 – pokaz pierwszej pomocy  i przyjazd wozu strażackiego
  • 16.00 – przyjazd motocyklistów
  • 17.00- ognisko z kiełbaskami i trębaczami na rogach
  • 18.00 – zakończenie

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość