Kolejne dni mijają na intensywnej pracy podczas wartsztatów antydyskryminacyjnych. Rano jemy wspólnie śniadanie, potem mamy zabawy wprowadzające oraz integracyjne, następnie bierzemy udział w warsztatach, które wymagają od uczestników ogromnego zaangażowania. W poniedziałek wystąpilismy również w Radio Koszalin. Popołudniu siadamy razem do obiadu, by zaraz po krótkiej przerwie kontynuować zajęcia. Wieczory to wspólne wyjścia na lody, do fontanny przed koszalińskim ratuszem, gra w piłkę. Poniżej foto-relacja. Pozdrawiamy – jest intensywnie od rana do późnego wieczoru.
W studio radio Koszalin podczas wywiadu; pytania zadawała Katarzyna Kużel.
Zdjęcie rodzinne 🙂
I ujęcie z warsztatów – jedna osoba opowiada, druga zastępuje ręce osoby mówiącej – dużo zabawy, ale też zadanie wymagające uważności, empatii szczególnie kiedy pary są mieszane i każda z osób wypowiada się w innym języku.
Po calym dniu warsztatów wyruszyliśmy na podsumowanie dnia do parku i koszalińską Dzierżęcinką popłynęły stateczki papierowe z przykładami doświadzczeń uczestników projektu związanych z dyskryminacją – niech trudne wspomnienia odpłyną…
A oto najwspanialsza ekipa trenerska – od lewej Dmytro – lider grupy ukraińskiej, Natalia – nasza tłumaczka, Marta – wychowawca MWM SOS Koszalin, koordynatorka i liderka grupy ukraińskiej.
Kolejny wspólny poranek – za oknem deszcz dla odmiany, a my w środku rozgrzewamy się przed zajęciami warsztatowymi – jak zwykle integracja, wspólnota – razem się bawimy, przygotowujemy posiłki, sprzątamy, dbamy o swoje bezpieczeństwo. Dużym wsparciem sa wolontariuszki Natalia i Kinga – super dziewczyny z dobrą energią.
Wieczór na odpoczynek, na luz i relaks – wszystkim nam jest to bardzo potrzebne po całym dniu miliona interakcji, spraw, obowiązków i pracy warsztatowej…
Niektórzy znajdują inspiracje w tańcu…:) Taka wartość dodana projektu 🙂
Poranek przy wspólnym stole – w tle tablica korkowa z kopertami, do których uczestnicy podczas całego pobytu wkładają na małych karteczkach dobre komunikaty zwrotne innym uczestnikom.
I już warsztaty – pierwsza część przygotowuje do głównego zadania realizowanego w przestrzeni miejskiej – uczestnicy będą badać zjawisko dyskryminacji w naszym mieście.
Damian odrysowuje Amandę, której obrys będzie symbolem osoby, jakiej uczestnicy przypiszą różne cechy czyli badamy mechanizm wspierający powstawanie stereotypów i niesprawiedliwych ocen…
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży.