O nas

Kartki świąteczne spełniające dziecięce marzenia!

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która opiekuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi oraz zagrożonymi utratą opieki rodzicielskiej. Należymy do międzynarodowego Stowarzyszenia SOS Kinderdorf International, które działa w 136 krajach i terytoriach. W Polsce realizujemy misję od ponad 30 lat.

W tej chwili mamy pod opieką ponad 1500 potrzebujących dzieci w 6 lokalizacjach w Polsce. Z pomocą wszystkich ludzi dobrej woli chcemy budować dla nich lepszą przyszłość. W naszym kraju są tysiące dzieci, którym brakuje rodziny i prawdziwego domu. W Rodzinach SOS, opuszczone dzieci odnajdują na nowo miłość, szacunek i bezpieczeństwo.

Możesz podarować dzieciom szczęśliwe dzieciństwo i rodzinne święta. Kartki świąteczne dla firm to nie tylko produkt, ale również idea niesienia pomocy dzieciom opuszczonym i osieroconym.

Od 2012 roku Stowarzyszenie współpracuje z Wydawnictwem Ilustris w zakresie produkcji i sprzedaży kartek świątecznych. Unikatowe wzory i wysoka jakość to znak rozpoznawczy charytatywnych kart świątecznych, które Ilustris projektuje specjalnie dla Stowarzyszenia.


Dochód ze sprzedaży kartek świątecznych w latach poprzednich był  i jest aktualnie przeznaczany na rzecz podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce
, a od tego roku część środków zostanie również przekazana na pomoc dzieciom w Afryce dorastających w wyjątkowo trudnych warunkach. Niestety wiele dzieci na tym kontynencie wciąż cierpi z powodu niedostatecznej opieki zdrowotnej i utrudnionego dostępu do czystej wody, niedożywienia, utrudnionego dostępu do edukacji, złej sytuacji ekonomicznej swoich rodzin, łamania praw dziecka. Dlatego SOS Wioski Dziecięce w Polsce wspiera działania partnerskich stowarzyszeń SOS w Zimbabwe i Kamerunie na rzecz poprawy sytuacji dzieci i ich rodzin m.in: budowanie studni, wspieranie edukacji dzieci w szkołach i przedszkolu,  punkt medyczny, zwiększanie szans zawodowych dla młodzieży, wspieranie młodych ludzi w prowadzeniu mikro-działalności gospodarczej, żeby zapewnić podstawowe potrzeby ich rodzinom, szkolenia o prawach dziecka,  poprawa sytuacji dziewczynek.

Zakup kartek charytatywnych SOS będzie realnie wspierał te inicjatywy.


Łącznie 55% ze sprzedaży kartek jest przeznaczanych na pomoc naszym podopiecznym.
Każda zakupiona kartka to szansa dla dzieci na bezpieczne dzieciństwo i lepszą przyszłość!

0

Tyle lat działamy w Polsce

0

Tyle dzieci mamy pod opieką...

0

W tylu krajach i terytoriach działa organizacja