Przykładowe akcje

Blog Drużyny Mamy Wielkie Marzenia

Czy marzenia się spełniają? Podopieczni SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach na pewno odpowiedzą, że tak. Dzięki wsparciu ludzi o dobrych sercach realizują jedno z nich – rowerową wyprawę po Polsce. 

Z pozoru pomysł wydaje się prosty – wsiadamy na rowery i zwiedzamy Polskę. Jednak, bez odpowiedniego sprzętu, jego realizacja byłaby niemożliwa. Z pomocą przyszła firma NAC, która ufundowała podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce 19 rowerów górskich. Zapraszamy do śledzenia video relacji z wyprawy.

Wolontariat pracowniczy Dr. Oetker

W marcu 2015 r. odbyła się coroczna wizyta pracowników Dr. Oetker w SOS Wiosce Dziecięcej w Karlinie. Tym razem pracownicy wraz z dziećmi wybrali się do wioski indiańskiej. Zabawa na „Dzikim Zachodzie” to m.in. zwiedzanie mini zoo, zabawy pod okiem animatorów oraz wspólne ognisko. Dzień pełen wrażeń zakończył konkurs na najładniej udekorowaną babeczkę.

W 2014 roku w ramach wolontariatu pracowniczego pracownicy Dr. Oetker brali udział w wycieczce rowerowej wraz z podopiecznymi SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie.

V Bieg na szczyt Rondo I

Już po raz kolejny Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce było beneficjentem V Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Impreza odbyła się 14 marca 2015r. Cały przychód z opłat startowych w wysokości 23 000zł został przekazany na letnie wakacje dla naszych podopiecznych. Organizatorzy Biegu na szczyt Rondo I ufundowali także 20 podopiecznym wizytę w Centrum Nauki Kopernik. Dzieci odbyły także wycieczkę po piętrach budynku.

Moc Uśmiechu z Duracell

„Moc uśmiechu” to kampania organizowana we współpracy z Duracell. Chcąc przekazać dzieciom odrobinę więcej radości i uśmiechu w okresie Świąt Bożego Narodzenia każdy z nas mógł przekazać swój mały gest wsparcia dla Podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych wspierając kampanię na dwa różne sposoby:

  • Polubić (za pomocą symbolu „like”) wpis poświęcony kampanii „Moc Uśmiechu” na profilu Duracell Polska (Faceobok.com), który został opublikowany 6 grudnia 2014 roku. Za każde polubienie wpisu Duracell przekaże Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce złotówkę na budowę boiska sportowego w Kraśniku.
  • Za każde opakowanie baterii Duracell Turbo Max zawierające 8 sztuk baterii lub za każde dwa opakowania zawierające 4 sztuki, sprzedane w dniach od 17 listopada do 14 grudnia, Duracell przekaże jedną baterię na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Baterie zostaną wykorzystane w zabawkach, które Podopieczni z SOS Wiosek Dziecięcych otrzymają jako prezenty gwiazdkowe w nadchodzące Święta. Marka planuje przekazać do 20 000 baterii.
Henkel Polska Sp. z o.o. pomaga spełniać dziecięce marzenia

„Pomóż dzieciom spełniać marzenia”. W ramach inicjatywy, Henkel Polska zdecydowała się przekazać część przychodu ze sprzedaży swoich produktów, dostępnych w sieci Carrefour, na edukację podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Przekazane środki przeznaczone są na edukację dzieci przebywających w Wioskach Dziecięcych SOS w Polsce. Dla wielu z nich uzupełniająca nauka i rozwój zainteresowań jest istotnym elementem prawidłowego rozwoju oraz lepszego radzenia sobie w przyszłym, dorosłym życiu.

Wakacje z Samsung HOPE RELAY i Centum Nauki Kopernik

Stu podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych, spędzających wakacje w nad polskim morzem poznało tajniki nauki dzięki wystawie i warsztatom przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik. Wakacyjne wyjazdy dzieci, spotkanie z członkami polskiej sztafety z ogniem olimpijskim oraz atrakcyjne pokazy CNK zapewnił organizator akcji Samsung Hope Relay, firma Samsung.

Dzięki środkom zebranych z akcji Samsung Hope Relay oraz Samsung Irena Run dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych miały możliwość wyjechać na wakacje.
Samsung – jako partner Igrzysk Olimpijskich – chcąc przybliżyć sportową ideę igrzysk i pomóc dzieciom stworzył aplikację Hope Relay – Ruszaj Pomagać. Od 25 czerwca wystarczyło pobrać i zainstalować aplikację na swoim smartphone’ie a następnie rozpocząć bieg, marsz lub jazdę na rowerze i tym samym pomagać dzieciom. Za jeden kilometr ukończony każdego dnia Samsung przekazywał złotówkę na wakacyjny wyjazd podopiecznych z fundacji SOS Wioski Dziecięce. Kilometry i pieniądze można zbierać wraz z Samsung Hope Relay do 12 sierpnia 2012, tj. dnia zakończenia Igrzysk XXX Olimpiady.
Pobiegnij dla siebie, pobiegnij dla innych

W maju 2012 r. na Polach Mokotowskich w Warszawie odbyła się trzecia edycja biegu Samsung Irena Run. Biegowi przyświecało hasło Pobiegnij dla siebie, pobiegnij dla innych. Dochód z wpisowego za bieg, podwojony przez firmę Samsung został przekazany na wsparcie podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych.

Getin Bank

Współpraca Grupy Getin Noble Bank rozpoczęła się w 2010 roku. Do końca 2013 roku bank współfinansował zakup 7 mieszkań dla podopiecznych Stowarzyszenia.

Getin Noble Bank będąc wiceliderem rynku sprzedaży kredytów hipotecznych w Polsce, część zysku ze swojej działalności przekazał na program współfinansowania zakupu mieszkań, którego beneficjentem są podopieczni SOS Wioski Dziecięce.

Ze Stowarzyszeniem współpracowała również spółka Open Finance, która w ramach programu „Inwestuj w przyszłość dzieci” przekazała wybranym podopiecznym stowarzyszenia pomoc w postaci lokat bankowych. Celem programu, którego wartość w ciągu dwóch lat przekroczyła 500 tys. zł, było zabezpieczenie przyszłości finansowej dzieci w momencie uzyskania przez nie pełnoletniości.

getin1 getin2 getin3

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail