Zmień świat na lepszy – napisz testament

Jeżeli tak jak my marzysz o świecie, w którym każde dziecko dorasta w rodzinie i jest bezpieczne, pamiętaj o SOS Wioskach Dziecięcych w swoim testamencie. Nawet symboliczny zapis może pomóc potrzebującym dzieciom.

Twoja darowizna pomoże nam pokryć koszty związane z opieką nad dziećmi, z ich edukacją, leczeniem lub pozwoli nam rozwinąć programy wpierające młodzież w drodze do dorosłości. Te potrzeby są aktualne dziś i będą aktualne za 5, 10 i 20 lat. Nasza organizacja działa na świecie od ponad 70 lat, a w Polsce od 35 lat. Możesz mieć pewność, że w przyszłości będziemy nadal nieść pomoc potrzebującym dzieciom i dobrze wykorzystamy Twój podarunek.

W testamencie możesz:Kto i dlaczego pisze testament?Testament własnoręczny czy notarialny?Kontakt
  • Przekazać Stowarzyszeniu konkretną rzecz lub dowolną kwotę pieniężną, zobowiązując swoich spadkobierców do przekazania nam wskazanego przez Ciebie składnika majątku.
  • Powołać Stowarzyszenie do spadku wspólnie z innymi osobami, którym chcesz przekazać swój majątek.
  • Ustanowić Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce swoim jedynym spadkobiercą.

Od 2016 roku SOS Wioski Dziecięce uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Napisz Testament, które zachęca Polaków do sporządzania testamentów.

Testament notarialny ma zdecydowaną przewagę nad testamentem własnoręcznym. Notariusz weryfikuje tożsamość i zdolność do podejmowania decyzji testatora (osoby sporządzającej testament), co znacznie zmniejsza ryzyko podważenia dokumentu w przyszłości. Notariusz zadba również o to, aby wola testatora była wyrażona zgodnie z prawem oraz przechowa testament w bezpiecznych warunkach, co eliminuje ryzyko jego zaginięcia lub zniszczenia. Ponadto, tylko za pośrednictwem testamentu notarialnego możesz sprawić, że konkretne składniki Twojego majątku (np. dom czy samochód) staną się własnością danej osoby od razu, po Twojej śmierci (to tzw. zapis windykacyjny)

POBIERZ przykładowy testament notarialny z zapisem na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych 

Koszt sporządzenia testamentu notarialnego waha się od 50 do 200 zł netto i zależy od jego treści. Najlepiej skontaktować się z wybraną kancelarią notarialną i zapytać o koszt sporządzenia tego dokumentu.

Zapraszam do kontaktu

Katarzyna Olszewska – opiekun projektu

tel. 606 929 189

katarzyna.olszewska@sos-wd.org

Możesz wesprzeć także nasze działania i uposażyć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce w polisie na życie. Potrzebne będą Ci wówczas poniższe dane:

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
ul. Niedźwiedzia 39, 02-737 Warszawa
NIP 526-10-33-254
REGON 012102926

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail