Komunikacja w różnorodności

Podczas warsztatów rozmawiamy o sile jaka drzemie w klasie. O różnorodności i mocach poszczególnych uczniów oraz o korzyściach wynikających właśnie z tej różnorodności. Omawiamy pułapki związane z komunikowaniem się oraz rozwiązania, aby ich uniknąć.  Udowadniamy, że to co nas pozornie różni, tak naprawdę nas uzupełnia, jako grupę, jako całość.

Komunikacja = rozmowa

Umiejętność mówienia tak byśmy byli usłyszani i słuchania ze zrozumieniem to wyzwanie, szczególnie przy naszym zabieganym i szybkim trybie życia. Podchodząc do poznawania się wzajemnie z otwartością możemy się od siebie uczyć i rozwijać, możemy znaleźć nowych przyjaciół i inspiracje.

Komunikacja = relacja

Młodzież w ostatnim okresie doświadcza wielu zmian, które wpływają na dynamikę ich dojrzewania społecznego i kompetencje budowania relacji. Relacje dają poczucie bezpieczeństwa i zaufania do świata, które niezbędne są do rozwijania kreatywności, mocy sprawczej, wiary we własne możliwości czy inicjatywy.

We wzajemnej różnorodności jest siła społeczna i moc aby zmieniać świat.

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/klient.dhosting.pl/wioskisos/wioskisos.org/public_html/jestemzsos/wp-content/themes/clv_jestemznew/page-sub.php</b> on line <b>64</b><br />