Co robić ze starszymi dzieciakami, gdy jesteśmy uziemieni

Zabawy rodzinne tuż przed domem:

  1. Nie na mojej połowie!

Będziecie potrzebować: dużego pokoju lub przestrzeni przed domem, którą można podzielić na dwie części, papierowych kulek, całej rodziny

 

Jak grać: Podziel rodzinę na dwie drużyny. Rozłóżcie kulki papierowe w każdej połowie przestrzeni. Na sygnał startu, każda drużyna powinna spróbować pozbyć się wszystkich kulek papieru na pole drugiej drużyny. Gra trwa, dopóki rodzic nie zasygnalizuje końca. Zwycięską drużyną będzie ta, która ma najmniej kulek papieru na swojej połowie!

  1. Złapany, trafiony

Będziecie potrzebować: przestrzeni przed domem, małej piłki, całej rodziny

Jak grać: Każda osoba ma przydzielony numer. Rodzic bierze piłkę, wyrzuca ją wysoko w powietrze i krzyczy jedną liczbę. Ten, któremu nadano ten numer, powinien złapać piłkę, podczas gdy inni się oddalają. Gdy tylko gracz złapie piłkę, wszyscy zastygają bez ruchu. Następnie próbuje trafić piłką w dowolną osobę. Jeśli uda mu się trafić, ten, który został trafiony, dostanie punkt karny. Jeśli rzucający spudłuje, to on dostaje punkt karny. Kolejna runda rozpoczyna się od ponownego wyrzucenia piłki przez rodzica. Zwycięzcą będzie gracz z mniejszą liczbą punktów karnych po 10 rundach.

Pomysły na siedzenie w domu

-Nakręćcie telefonem teledysk do ulubionej piosenki, udział muszą wziąć wszyscy członkowie rodziny

-Nauczcie się gotować trzy proste obiady

-Zróbcie zdjęcia do rodzinnego albumu pt.: „Siedzimy w domu 2020”

-Naucz dzieciaki grać w karty!

-Zróbcie domowe krówki albo domową czekoladę

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail